Berlusconi a Topolánek

pátek 5. červen 2009 14:59

Nevadí mi, jestli je nebo není Topolánek muž, kterého paparazzi v létě vyfotili nahého na Sardinii ve vile italského premiera Silvia Berlusconiho. To je soukromá věc Mirka Topolánka.

Nevadí mi, jestli je nebo není Topolánek muž, kterého paparazzi v létě vyfotili nahého na Sardinii ve vile italského premiera Silvia Berlusconiho. To je soukromá věc Mirka Topolánka.

Nesouhlasím s ním, když tvrdí, že „že to je spíše italský vnitropolitický souboj, útok na Silvia“.

Rozumím, že preseda ODS nemůže kritizovat svého italského kamaráda, ale tento skandál není útok na Berlusconiho od jeho politických odpůrců.

Silvio Berlusconi nemá rád dostat výtky. Je velký sobec a myslí, že je neomylný. U nás on kontroluje 5 televizí a dva deníky, které den co den ho brání. Je možno, aby člověk, který kontroluje televize a noviny, stal se predsedou vlády?

V posledních dobách Berlusconi stále lže. Jeho chování kritizovaly i mezinárodní noviny (Times, Financial Times, El Pais, Gradian). Times napsal, že Silvio Berlusconi je velkým šaškem.

Na začátku máme přátelství mezi Berlusconim a osmnáctiletou modelkou Noemi Letiziovou. Berlusconi potvrdil, že ta holka je dcera jeho kamaráda a že on nikdy nepotakal Noemi sám.

Náš predseda dvakrát neřekl pravdu. Deník la Republica ukázal, že pan Letizia není kamarád Berlusconiho a že italský premier Noemi viděl i bez rodiců.

Náš starý premier (je mu 73), který stále říká být holkařem, pozvala Noemi na Sardinii na Silvestra. Ta holka tedy jěště nebyla dospělá. Berlusconi i pozval další 40 holek.

Manželka VeronicaLario chce rozvod. Ona vyčitala manželovi, že má rád mladé holky a že nemá čas pro svoje děti, naopak má volno pro ty holky. Berlusconi šel na narozeniny Noemi Letiziové.

Deník la Repubblica udělal 10 otazek italskému premierovi, ale ten dosud neodpovědel.

Objevili jsme, že přeseda naši vlády používá státní letadla pro svoje soukromé hosty. To je dobré chování?

Jsem překvapen, že deníku Dnes nevadí znát pravdu. Berlusconi našel u vás dalšího obhájci. Na konci článku můžeme číst: „Berlusconiho spolupracovníci obvinili levicovou opozici, že se snaží využít drbů, aby premiéra těsně před volbami Evropského parlamentu zdiskreditovala“.

 

Fino Filadelfo

Fino Filadelfo

Fino Filadelfo

Píšu o literatuře, o cestování, o Itálii a někdy o politice.

Jsem Itál a bydlím v Itálii, učím italštinu, mám zájem o cekou literaturu. Píšu básně a romány. Mám rád cestování.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora